در گام پنجم طرح شهید سلیمانی؛
مسئول اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مرکز توسعه سلامت کیش گفت: در گام پنجم اجرای طرح شهید سلیمانی در این جزیره ۱۵ هزار و ۱۸۶ کیشوند که با بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ارتباط بودند رهگیری شدند.
کد خبر: ۱۰۰۶۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۱ 03 November 2021

به گزارش تابناک جزیره، حسن مجرد در این باره  اظهار داشت: اجرای گام پنجم این طرح از ۱۸ فروردین سال جاری با مشارکت مرکز توسعه سلامت و نیروهای داوطلب سپاه ناحیه مقاومت و هلا احمر آغاز شده که افراد رهگیری آن تا پایان مهر ماه به ۱۵ هزار و ۱۸۶ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: در این مدت بیشترین افراد رهگیری شده در این جزیره مربوط به ماه های مرداد با پنج هزار و ۳۲۲ نفر و تیر ماه سه هزار و ۵۰۷ نفر و کمترین میزان نیزمربوط به مهراه با ۹۶۴ نفر است.

مجرد افزود: کارشناسان و پرستاران در ۶ ماه اجرای گام پنجم طرح شهید سلیمانی در این جزیره یک هزار و ۳۵۴ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا و سویه های مختلف آن را جهت تشخیص و ادامه روند درمان به بیمارستان معرفی کرده اند.

مسوول اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در مرکز توسعه سلامت کیش یادآور شد: از این تعداد نیز ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که مسافر و یا شرایط ماندن در خانه را نداشتند در نقاهتگاه تعبیه شده توسط شورای سلامت در قالب طرح شهید سلیمانی از خدمات مراقبتی درمان ۱۴ روزه بهره‌مند شدند.

تمرکز طرح شهید سلیمانی در گام پنجم بر بحث پیشگیری از کرونا بوده و این طرح شامل سه گام اصلی مراقبت، حمایت و نظارت است.

این طرح در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، دستورهای فرماندهی‌کل سپاه و پیرو تفاهم‌نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت، اجرا می شود به‌ منظور قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا این طرح هم اکنون در کیش و سایر شهرهای ایران عزیز در حال اجرا است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا کنون در این جزیره هشت هزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که حدود ۱۰ نفرآنان در روز گذشته تایید شد و اکنون پنج بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کیش بستری هستند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار