۲ مسابقه جایزه برگزار شنا و دوچرخه سواری با میزبانی بخش خصوصی جزیره کیش برگزار می شود.
کد خبر: ۱۰۰۶۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷ 02 November 2021

مسابقات جایزه بزرگ شنا و دوچرخه سواری در کیش برگزار می شود

مسابقه دوچرخه سواری جایزه بزرگ کیش ۱۹ آبان ماه در مسیری ۸۰ کیلومتر به دور جزیره کیش برگزار می شود که تا کنون ۱۱۰ دوچرخه سوار برای شرکت در این مسابقه اعلام آمادگی کرده اند.

همچنین مسابقه جایزه برزگ شنای آب های آزاد نیز همزمان با مسابقه دوچرخه سواری با حضور حدود ۱۰۰ ورزشکار در یکی از سواحل این جزیره برزگرار خواهد است.

این مسابقات در سه گروه جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با عنوان جایزه بزرگ میکامال کیش و با همکاری فدراسیون دوچرخه سواری و مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش برگزار می شود.

کیش ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.

هم اکنون ۴۰ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که مرکز ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار