این دوره آموزشی با تاکید بر لزوم اهمیت سه محور اصلی “ایجاد ساختار سازمانی مناسب، آموزش، رزمایش و مانور” صبح امروز پنجشنبه ۱۲ بهمن در سالن اجتماعات شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۵۲۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۳ 01 February 2024

به گزارش تابناک جزیره به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش، عزت اله محمدی بر ضرورت برگزاری دوره‌های آشنایی با مبانی و اصول پدافند غیرعامل برای تمام کارکنان این شرکت تاکید کرد و گفت: هر مدیری با برخورداری از آگاهی لازم و شناسایی مخاطرات حوزه مدیریتی خود باید به صورت مداوم نسبت به برنامه ریزی راهبردی اقدام کند.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش، ”امنیت و ایمنی” را به عنوان دو مولفه اصلی در شکل گیری زنجیره خدمات حمل و نقل هوایی هوایی و دریایی برشمرد و اظهار داشت: هر گونه اختصاص بودجه در این دو حوزه زمینه ساز ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز خواهد شد و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحولات قابل توجهی باشیم.

وی با بیان این که ارزش هر کاری متاثر از عوامل و فرایند‌های زیربنایی تبیین شده است، گفت: مدیران نقش مهمی در معرفی جایگاه شرکت دارند و ضمن آشنایی با مفاهیم کاربردی و تخصصی می‌توانیم در این مسیر گام‌های موثری برداریم.

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش، اهمیت شکل گیری مبانی و اصول پدافند غیرعامل در شرکت را همچون دریافت گواهینامه فرودگاهی و ممیزی مهم ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه در راستای شناسایی مخاطرات و تدوین برنامه راهبردی با رویکرد اصلاحی؛ موفق شدیم مخاطرات جدی را کنترل کنیم.

علی لطفی جانشین رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مدیریت بحران با اشاره به تصویب قانون پدافند غیرعامل و ضرورت اجرایی شدن آن در تمام دستگاه‌های اجرایی و زیرساختی سطح کشور، گفت: ارائه خدمات شایسته به عموم مردم با بهره گیری از زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه‌های بنادر و فرودگاه‌های جزیره کیش، نیازمند شناسایی تهدید‌های احتمالی است.

لطفی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در این دوره آموزشی مبانی پدافند غیرعامل که توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و به دستگاه‌ها ابلاغ شده؛ مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به برگزاری دوره‌های تخصصی با موضوعات “پدافند در حوزه‌های کالبدی، سایبری، زیستی، پرتوی، شیمیایی و…” تاکید شد.

وی، اظهار داشت: هر زیرساختی ممکن است در شرایط عادی به واسطه بلایای طبیعی و… دچار اشکالاتی شود؛ بنابراین هر مسوولی باید نسبت به شناسایی تهدیدات احتمالی حوزه مدیریتی خود اقدام کند.

به گفته جانشین رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اتخاذ تدابیر لازم در این حوزه به طور حتم در کاهش آسیب پذیری‌ها موثر خواهد بود و تدوین برنامه و استمرار تدابیر لازم در این زمینه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

شایان ذکر است این دوره آموزشی عمومی با بررسی و آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل، ارکان، جهت گیری‌ها و کارکرد‌ها برای مسوولان حوزه‌های مختلف شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش برگزار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار