نخستین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی ۱۴۰۳ برای وحدت رویه در ارائه خدمات مناسب و برتر به گردشگران نوروزی، عصر سه شنبه ۵ دی در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزارشد.
کد خبر: ۱۱۴۵۴۲۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۸ 26 December 2023

به گزارش تابناک جزیره، در این جلسه که با حضور رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و مدیران این سازمان، مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات، مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش و مسوولان نهادها، ادارات و سازمان‌های مستقر در جزیره کیش برگزار شد؛ چگونگی دست یابی به راهکار‌های علمی، منطقی و مطلوب برای میزبانی هر چه بهتر از گردشگران نوروزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه با بیان این که نوروز امسال نیازمند برنامه ریزی جدی، مدون و تمهیدات مناسب برای میزبانی هر چه بهتر از گردشگران هستیم؛ تاکید کرد: بررسی نقاط ضعف و قوت عملکرد این ستاد در گذشته و الهام گرفتن از تجارب بین المللی در میزبانی شایسته از گردشگران، راهگشا و فرصت مناسب برای بررسی چگونگی ارائه خدمات برتر و شایسته در حوزه گردشگری به مسافران نوروزی کیش است.

وی ادامه داد: برنامه ریزی، هماهنگی، تفکیک و مشخص نمودن وظایف، تعامل و همکاری اعضاء در میزبانی از گردشگران نوروزی و پیش بینی حوادث احتمالی، احتمال بروز بحران را به کمترین حد ممکن کاهش داده و در نتیجه رضایتمندی گردشگران را به همراه داشته و باعث خواهد شد که هر گردشگر با خاطره سازی مثبت و الگو سازی، جزیره کیش را ترک کند.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی با اشاره به فرهنگ غنی راهنمایی و رانندگی در کیش و لزوم حفظ آن به عنوان الگوی برتر در کشور، خواستار مجهز کردن کیش به دوربین‌ها کنترل ترافیک و تشدید رفتار‌های اصلاحی با رانندگان هنجار شکن شد.

رحیم سرهنگی با اشاره به لزوم همکاری و تعامل با مسوولان محلی بندر چارک در پذیرش گردشگران نوروزی و با ابراز خرسندی از بهره مندی بندر چارک از منافع اقتصادی حاصل از ورود گردشگر به کیش گفت: رونق اقتصادی جزیره کیش به چگونگی ارائه خدمات مناسب و شایسته به گردشگران بستگی دارد که ضامن رشد و بالندگی کیش است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات جداگانه با شرکت آب و برق و شرکت آب و نیروی ماهتاب، بر لزوم افزایش تولید آب و برق توام با مصرف بهینه از سوی مشترکین در جزیره کیش تاکید کرد.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی همچنین از شرکت عمران، آب و خدمات خواست به منظور جلوگیری از درهم ریختگی دیداری وعدم گسترش نما‌های ناسازگار ساختمانی، در راستای نظم دهی به منظرشهری اقدامات لازم را انجام داده و به مالکان این ساختمان‌ها ابلاغیه اصلاحی را صادر کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین بر لزوم بازسازی تابلوها، المان‌های شهری، نورپردازی سطح شهر و مرمت و ترمیم آسفالت خیابان‌ها تاکید کرد و افزود: میزبانی شایسته و با شکوه از گردشگران وظیفه تک تک اعضا کمیته ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی و عدم رضایتمندی گردشگران خط قرمز عملکرد آنان است.

سرهنگی با اشاره به همزمانی نوروز ۱۴۰۳ با ماه مبارک رمضان خواستار برگزاری برنامه‌های فرهنگی خاص این ایام و ساخت المان‌های جذاب با رویکرد این ایام در جزیره کیش و تشکیل جلسات منظم و مستمر کمیته‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی شد.

بر اساس این گزارش، بررسی آمار ورود وخروج گردشگران از مسیر‌های هوایی ودریایی در سال گذشته، شرایط اسکان مسافران درکمپ‌های چادری، چگونگی اجرای برنامه‌های شاد و فرهنگی، لزوم افزایش رضایتمندی گردشگران، تسهیل تردد خودرو‌ها از مبادی ورودی و خروجی، ساماندهی اجاره دهندگان موتور برقی، جلوگیری از فعالیت اشخاص حقیقی و گا‌ها حقوقی غیرمجاز در روند پذیرش مسافر، برقراری پرواز‌های فوق العاده، نظارت بر قیمت بلیت هواپیماها، مرمت و بازسازی مبلمان شهری و زیبا سازی سطح جزیره، لزوم پیش بینی‌های لازم در شرایط جوی نامساعد و توزیع بروشور و لزوم اطلاع رسانی فرهنگ گردشگری کیش به مسافران از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

گفتنی است در پایان این جلسه، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش احکام روسای کمیته‌های دوازده‌گانه و دبیر ستاد نوروزی ۱۴۰۳ کیش را به آنان ابلاغ کرد.

منبع/سازمان منطقه آزاد کیش

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار