امام جمعه کیش اقتدار را یکی از شاخص های مهم "پلیس مقتدر" برای ایجاد امنیت در جامعه عنوان کرد.
کد خبر: ۹۹۹۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹ 09 October 2021

به گزارش تابناک جزیره به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش صبح شنبه 17 مهر در مراسم صبحگاهی مشترک در فرماندهی نیروی انتظامی ویژه کیش به مناسبت گرامی داشت ناجا این هفته را فرصتی دوسویه، بیان و تبیین خدمات ارزشمند پلیس در حوزه های مختلف امنیتی عنوان کرد و گفت: اقتدار یکی از شاخص های مهم "پلیس مقتدر" برای ایجاد امنیت در جامعه است.

امام جمعه کیش با بیان این که امنیت و ایجاد عرفان فلسفه وجودی نیروی انتظامی است، افزود: در همه کشورها فلسفه وجودی پلیس ایجاد امنیت است، امنیت امر مهمی است که همه مردم به آن احتیاج دارند.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امنیت همه جانبه؛ تنها به امنیت جانی منتج نمی شود بلکه امنیت و آرامش فرهنگی در برخی از موارد به مراتب مهمتر از امنیت جانی است.

وی با بیان این که مردم متدین حاضر هستند گاهی از اوقات در نا امنی جانی قرار گیرند اما فرهنگ اسلامی حفظ شود، اظهار داشت: حضور فعال برادران و خواهران در نیروی انتظامی یک تلاش ارزشمند در جهت گسترش امنیت همه جانبه است.

امام جمعه کیش با اشاره به این که امکان دارد پلیس بدون اقتدار امنیت را ایجاد کند، گفت: اقتدار مطلوب نظام اسلامی طبیعتا با اقتدار موجود در نظام های غربی و غیر اسلامی متفاوت است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اقتدار مطلوب هیچ زمانی با زور و ظلم محقق نمی شود؛ متاسفانه در برخی از کشورها شاید پلیس به ظاهر مقتدر باشد اما این اقتدار در سایه ظلم نمایان شده است.

به گفته امام جمعه نمونه آن را در اقتدار پلیس آمریکا می توانیم مشاهده کنیم، به ظاهر پلیسی مقتدر هست اما این اقتدار را از راه ظلم، حرکت های بدون حد و مرز به دست می آورد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده خاطر نشان کرد: اقتدار مطلوب نظام اسلامی عبارت است از قاطعیت، پلیس باید قاطع باشد و حضور پلیس در هر مکانی نقش مهمی در ایجاد امنیت، رعایت عدالت همراه با مروت و گاهی هم همراه با مهربانی است.

وی با بیان این که اقتدار و پلیس مقتدر مطلوب نظام اسلامی یک مقوله کاملا متفاوت با اقتدار پلیس و نظام های غیر اسلامی است، اظهار داشت: از تمام خدمات یک ساله پلیس جزیره کیش در حوزه های مختلف " امنیت اجتماعی به ویژه عفاف و حجاب" قدردانی می کنم.

امام جمعه کیش بیان داشت: پلیس مقدر و مومن جزیره کیش باید قاطعانه در جهت ایجاد امنیت اجتماعی و به طور خاص در حوزه عفاف و حجابی تلاش کنند تا برای همیشه مسئله معضل اجتماعی در حوزه عفاف و حجاب حل شود.

وی در این مراسم از خدمات ارزشمند فرماندهی ویژه انتظامی کیش در راستای ایجاد امنیت اجتماعی جزیره کیش قدردانی کرد.

گفتنی است در پایان مراسم صبحگاه مشترک، مواد مخدر کشف شده که غیرقابل برداشت برای موضوعات درمانی بودند، امحا شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :