امام جمعه کیش گفت: نیروی انتظامی برای تحقق ماموریت های خود در راستای امنیت پایدار نیازمند اقتدار است و بدون آن موفق نیست.
کد خبر: ۹۹۹۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷ 09 October 2021

 

به گزارش تابناک جزیره، حجت الاسلام احمد حسن زاده روز شنبه در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در جزیره به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی فرصتی دوسویه بوده که مردم در آن از خدمات این نیرو تقدیر و در مقابل فرصتی برای ارایه عملکرد از سوی فرماندهان و ماموران است.

وی اضافه کرد: امنیت یکی از سه امر مهمی است که بشر به آن احتیاج دارد و خود از سه بخش مهم امنیت جانی، مالی و فرهنگی تشکیل شده و در جامعه اسلامی امنیت فرهنگی مقدم ترین این مهم است.

امام جمعه کیش افزود: در جامعه اسلامی تامین امنیت در حالت عام بر عهده نیروی انتظامی بود و معتقد هستم که این نیروی برای تامین این امنیت به بهترین نحوه ممکن نیازمند اقتداری است که به واسطه همکاری مردم و دستگاه های مختلف اجرایی به این نیرو اعطا شده است.

وی با بیان اینکه اخلاق مداری از مهمترین ویژگی های این نیروی مقتدر در جامعه اسلامی بوده و در جزیره کیش با تلاش فرمانده انتظامی و کارکنان آن که همیشه در صحنه هستند به حق امنیتی پایدار و روز افزون بوجود آمده است.

حجت الاسلام حسن زاده یادآور شد: اما در جزیره کیش امروز نیاز به امنیت اجتماعی در حوزه عفاف و حجاب داریم و لازم است فرماندهی انتظامی این جزیره در این بخش بر اساس موزاین اسلامی و قانون تلاش مضاعفی داشته باشد.

امام جمعه اهل سنت کیش نیز در این آیین گفت: وجود ناهنجاری ها در جامعه باعث شده که نیرویی بازدارنده و مقتدر همچون نیروی انتظامی در جامعه تشکیل شود و به هر اندازه که این نیرو بتواند در انجام مسوولیت خود مقدر و با صلابت باشد آسایش جامعه افزون تر می شود .

شیخ مستطاب یعقوب شمس افزود: مقوله ایجاد امنیت از سوی ماموران انتظامی از جایگاه بلندی برخوردار است.

۱۳ تا ۱۷ مهر هفته نیروی انتظامی است که امسال به دلیل تقارن این ایام با عزاداری اربعین حسینی از ۱۷ تا ۲۳ مهر برگزار می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :