رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جزیره کیش از نصب دستگاه ایکس ری کامیونی در آینده نزدیک خبر داد.
کد خبر: ۹۹۹۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱ 05 October 2021

 

به گزارش تابناک جزیره، رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش، گفت: حضور بومیان کیش در همراهی با ستاد مبارزه با مواد مخدر مثال زدنی است و همواره ما در این امر حمایت و همراهی می‌کنند.

علی فائقی افزود: تمام دستگاه و نهاد‌های اجرایی جزیره کیش باید در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبارزه با مواد مخدر را از اولویت‌ها و در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر متشکل از پنج کمیته است از راه اندازی شبکه مجازی در خصوص مبارزه با مواد مخدر برای اطلاع رسانی‌های به موقع ابراز خرسندی کرد.

فائقی با اشاره به نقش مهم روحانیت در ایجاد انگیزه میان جوانان، بومیان و ساکنان و همکاری با شورای مبارزه با مواد مخدر گفت: دغدغه‌های جزیره کیش تنها متعلق به بومیان نبوده بلکه تمامی ما موظف به برنامه ریزی و تلاش برای رفع کوچکترین معضلات در این منطقه آزاد هستیم.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جزیره کیش همچنین از نصب دستگاه ایکس ری کامیونی در مبادی ورودی بندرگاه در آینده نزدیک خبر داد.

وی افزود: نیروی انتظامی، دستگاه‌های مقابله‌ای و مجموعه‌های امنیتی به صورت مستمر در این زمینه فعالیت می‌کنند و با حضور میدانی در محل تجمع معتادان، مخروبه‌ها و جنگل‌ها تخریب شده تا احتمال مصرف مواد مخدر در آن‌ها کمتر شود.

رییس شورای مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کاهش ۸۵ درصدی جرایم مربوط به مواد مخدر در کیش تصریح کرد: این آمار مربوط به پایان سال ۹۹ و ابتدای سال ۱۴۰۰ بوده و پس از آن نسبت به جمع آوری و کمک به ترک این افراد با هزینه سازمان منطقه آزاد اقداماتی انجام شد که در خصوص فراهم سازی شرایط کاری این افراد نیز فعالیت‌هایی در حال انجام است.

امام جمعه اهل سنت جزیره کیش نیز در این جلسه از شورای مبارزه با مواد مخدر گفت: هماهنگی خوبی بین بومیان، ساکنان، مسوولان با ستاد مبارزه با مواد مخدر وجود دارد، ما نیز پیگیر گزارشات این ستاد هستیم.

شیخ یعقوب شمس با تاکید بر این موضوع که برای مبارزه با معضل مواد مخدرنیاز به همکاری و حضور همگانی است بیان داشت: تمام مسوولان در ادارات و نهاد‌های جزیره کیش با هماهنگی قابل قبولی در این خصوص ایفای نقش می‌کنند.

امام جمعه اهل تسنن کیش تاکید کرد: کمترین تخلف در این حوزه مربوط به بومیان کیش بوده که نشان دهنده نجابت و اصالت این افراد بوده و همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز انگیره مبارزه با این معضل را در آن‌ها تقویت کرده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار