با راه اندازی تله کابین میکا در کیش، میانگین حضور مسافران در این جزیره که کمتر از ۳ روز است به سه و نیم روز افزایش می یابد که این موضوع در رونق صنعت گردشگری این منطقه تاثیرگذار است.
کد خبر: ۹۴۸۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰ 14 March 2021

 

به گزارش تابناک جزیره به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت آراد به عنوان شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد بر راه اندازی تله کابین ها میکا نظارت دارد که پس از آزمایش مسیر و صدور گواهی استاندارد، این مجموعه آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران خواهد بود.

ایستگاه تله کابین میکا کیش در ارتفاع ۳۲ متری ازسطح زمین، دارای ۲۰کابین معمولی و ۴ کابین ویژه، ۳ ایستگاه و ۹ دکل است که برای حرکت در مسیرهای رفت وبرگشت از اسکله تفریحی تا بام طبقه چهارم میکامال طراحی شده است.

ظرفیت کابین های این تله کابین ۸ نفر و کابین های ویژه نیز ۴ نفره طراحی شده و زمان رفت و برگشت مسیر ۱۸ دقیق پیش بینی شده است.

با راه اندازی طرح تله کابین میکا ۸۰ شغل مستقیم و با آغاز بهره برداری از مجموعه میکامال ۴۰۰۰ فرصت جدید شغلی در این منطقه ایجاد خواهد شد

همچنین در طبقه اول ایستگاه تله کابین میکا کافی شاپ، غرفه فروش بلیت و عکاسی تعبیه شده است.

شرکت پیمانکاری نیکا توسعه کابل راه کیش، مسئولیت نگهداری فنی و ایمنی این مجموعه را بر عهده دارد و شرکت BMF به عنوان شرکت سازنده مسئولیت کلی راه اندازی تله کابین میکا را بر عهده داشته و دوره های آموزشی های لازم را برای کادر فنی این مجموعه برگزار می کند.

با توجه به این که متوسط حضور مسافران در جزیره کیش کمتر از ۳ روز است با آغازبهره برداری از مجموعه میکامال مدت حضور مسافران به سه و نیم روز افزایش خواهد یافت که در رونق این منطقه تاثیر گذار است.

در راستای رعایت ضوابط بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در ایام نوروز کابین های ۸ نفره با ظرفیت ۴ نفر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

شایان ذکر است حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی اواخر هفته گذشته در سفر به جزیره کیش برای بررسی روند اجرای چندین طرح ها عمرانی در منطقه، به همراه جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از ایستگاه تله کابین میکا کیش که آخرین مراحل آماده سازی و دریافت گواهی کیفیت استاندارد را طی می کند، بازدید کرد و در جریان روند آماده سازی این مجموعه برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران قرارگرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین