کد خبر: ۷۴۳۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵ 12 May 2019
تایید ۱۲ سال و ۹ ماه حبس برای هنگامه شهیدی

وکیل هنگامه شهیدی از تایید حکم موکلش در دادگاه تجدید نظر خبرداد.

مصطفی ترک همدانی در گفتگو با خبرنگار مهر از تأیید حکم هنگامه شهیدی در دادگاه تجدید نظر خبرداد.

وی افزود: رأی دادنامه بدوی عیناً تأیید شده است که حسب آن موکل به مجموعاً ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده بود. لازم به ذکراست از این میزان، ۷ سال و نیم آن قابل اجرا بود.

این وکیل دادگستری در خصوص جزئیات این حکم گفت: موکل یک محکومیت دیگر هم مبنی بر ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و استفاده از فضای مجازی و ورود به دسته جات سیاسی راهم دارد.

پنجم تیر ماه سال گذشته بود که دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای از دستگیری شهیدی در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: متهم مذکور که تحت تعقیب قضائی بوده، توسط مأمورین پلیس در حالی که از ماسک برای مخفی ماندن از دیدمأمورین استفاده می‌کرد دستگیر و به زندان معرفی شد.

پرونده شهیدی سنگین است

عباس جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران هم در تیر ماه سال گذشته، در پاسخ به سوالی درباره علت بازداشت هنگامه شهیدی و آخرین وضعیت پرنده قبلی وی گفت: ایشان چند ماهی متواری بود و همان طور که در شبکه‌های مجازی می‌دیدم هر روز اهانت‌های آشکاری به دستگاه قضائی و مسئولینش می‌کرد، به جای اینکه خود را معرفی کندتوییت های بسیار مجرمانه ای منتشر می‌کرد. امروز در جزیره کیش درحالی که مدعی بود تا تغییر مسئولان دستگاهقضائی خود را معرفی نخواهد کرد، دستگیر شد. این نشانه اقتدار پلیس ماست که به همه متهمان می‌گوید دست از اقدام مجرمانه بردارند. وی پرونده سنگین در دستگاه قضائی دارد. امیدواریم که زودتر به دادگاه ارسال شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار