گروه استان ها - کیش – جانشین پایگاه دریابانی کیش از کشف 2 تن انواع ماهی و توقیف 2 لنج صیادی غیرمجاز خبر داد و گفت: این لنج ها به دلیل صید غیر مجاز توقیف که در جریان آن 21 خدمه آنها بازداشت شدند.
کد خبر: ۶۹۷۰۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶ 30 December 2018

به گزارش خبرنگار پايگاه خبری پلیس، سرهنگ "علی اصغر جمالی" در حاشیه توقیف 2 فروند لنج صیادی در آب های جزیره کیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این لنج ها به همراه 21 خدمه روز گذشته در ۸ مایلی نقطه صفر مرزی آب های انحصاری اقتصادی در حوزه دریابانی کیش توقیف شده اند.

سرهنگ جمالی تصریح کرد: ماموران دریابانی کیش هنگام گشتزنی در نقطه صفر مرزی با رویت لنج های صیادی غیرمجاز دستور توقف دادند که ناخداهای هر دو لنج با عدم توجه به فرمان پلیس، قصد فرار داشتند که با توان عملیاتی بالا و سرعت عمل قابل توجه ماموران هر دو لنج توقیف شدند.

جانشین پایگاه دریابانی کیش افزود: 19 نفر از خدمه و ناخدای این دو لنج صیادی که از استان های همجوار هرمزگان وارد صیدگاه صیادان کیش شده و برای صیادان بومی منطقه و سکوهای نفتی ایجاد مزاحمت کرده بودند، با دستور مقام قضائی در بازداشت به سر می برند تا برابر قوانین با آنان برخورد شود.

وی افزود: لنج های مذکور با استفاده از ادوات غیرمجاز همچون تورهای معروف به ترال که تمام آبزیان سطح دریا را جارو کرده و به هیچ موجود زنده ای رحم نمی کند در آب های سرزمینی حوزه استحفاظی کیش اقدام به صید کرده بودند که از آنان مقدار تقریبی 2 تن ماهی صید شده قابل مصرف، کشف شد.

سرهنگ جمالی با اشاره به اینکه از این دو لنج صیادی 500 متر تور "ترال" کشف و ضبط شد، افزود: آنچه مسلم است صید این تورها بیش از موارد یاد شده و از آبزیان متفاوت بوده که علاوه بر ایجاد خسارت به محیط زیست دریایی بسیاری از آبزیان غیر خوراکی را در معرض خطر نابودی قرار می دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار