وقتی شما هیچ چیزی ندارید و وقتی چیزی به شما ارائه و پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌شود باید از آن تشکر کنید زیرا واقعیت مطلب این است که اگر قطر نبود و این حمایت از ما انجام نمی‌‌‌‌‌‌شد ما هیچ اردویی نداشتیم و باید در خانه و ایران می‌‌‌‌‌‌ماندیم.
کد خبر: ۶۹۴۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷ 24 December 2018

فرهیختگان: «وقتی شما هیچ چیزی ندارید و وقتی چیزی به شما ارائه و پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌شود باید از آن تشکر کنید زیرا واقعیت مطلب این است که اگر قطر نبود و این حمایت از ما انجام نمی‌‌‌‌‌‌شد ما هیچ اردویی نداشتیم و باید در خانه و ایران می‌‌‌‌‌‌ماندیم. باید از قطر تشکر کنیم و خدا را هم شکر کنیم این حمایت صورت گرفت که اینجا هستیم و می‌‌‌‌‌‌توانیم اردوی آماده‌‌‌‌‌‌سازی خود را انجام دهیم.»

شاید از این صحبت‌‌‌‌‌‌ها تعجب کنید و شاید هم اگر مخاطب آن را ندانید، به خیال‌‌‌تان یک خارجی بی‌‌‌‌‌‌خبر از همه‌‌‌جا این صحبت‌‌‌‌‌‌ها را مطرح کرده باشد.

اگر تاریخ ندانید، شاید احساس کنید منظور فردی که این انتقادها را مطرح کرده به 100 سال پیش مربوط می‌‌‌‌‌‌شود و اگر جغرافی‌‌‌تان ضعیف باشد، شاید ندانید که در همه‌‌‌جای دنیا به کشوری مثل ایران لقب کشور «چهار فصل» داده‌‌‌‌‌‌اند. اینکه چشم‌‌‌تان را ببندید و بگویید: «حمایت قطر نبود هیچ اردویی نداشتیم» انتهای بی‌‌‌‌‌‌انصافی مردی است که هشت سال تمام از پول این مملکت هزینه‌‌‌اش شده و گرانقیمت‌‌‌‌‌‌ترین مربی حال حاضر فوتبال آسیاست و حالا بعد از این همه سال ایران را با کشورهای قحطی‌‌‌زده بعد از جنگ‌‌‌جهانی مقایسه می‌‌‌‌‌‌کند.

درست حدس زده‌‌‌اید، این صحبت‌‌‌‌‌‌های کارلوس کی‌‌‌روش سرمربی پرتغالی تیم‌‌‌ملی است و شاید از نظر او این صحبت‌‌‌‌‌‌ها منطقی باشد! کی‌‌‌روش در این هشت سال به دفعات فقط تهران را دیده و به‌‌‌جز چند سفر معدود به اصفهان، تبریز و مشهد از وضعیت سایر نقاط کشورمان بی‌‌‌‌‌‌خبر است.

او درحالی این صحبت‌‌‌‌‌‌ها را مطرح کرده که صحبت از مشارکت ایران برای برگزاری اردوی کشورهای حاضر در جام‌‌‌جهانی 2022 قطر مطرح شده و شاید قبل یا حین برگزاری این رقابت‌‌‌‌‌‌ها برخی تیم‌‌‌‌‌‌های خارجی بخواهند یا بتوانند اردوی خود را در جزیره زیبای کیش برگزار کنند.

در همین خصوص امروز دقایقی با بهرام افشارزاده، مدیر ورزش منطقه آزاد کیش هم‌‌‌صحبت شدیم که اظهاراتش را در ادامه می‌‌‌‌‌‌خوانید.

برای جام‌‌‌جهانی 2022‌‌‌، کشورهای حاضر در این رقابت‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌توانند از کیش برای برگزاری اردوی تدارکاتی استفاده کنند؟ درواقع کیش زیرساخت‌‌‌‌‌‌های لازم برای میزبانی در این زمینه را دارد؟

چراکه نه؛ امکانات لازم به این منظور تا آن زمان آماده خواهد شد. البته با مدیریت جدید منطقه آزاد، زیرساخت‌‌‌ها آماده و تا آن زمان میزبانی از تیم‌‌‌های حاضر امکان‌‌‌پذیر خواهد بود. ما الان بهترین هتل‌‌‌ها را داریم و به‌‌‌جز زمین تمرین، سایر مواردمان برای یک میزبانی شایسته آماده است. قرار است مدیرعامل جدید دستور ویژه‌‌‌‌‌‌ای در این خصوص صادر کند و حتی افراد و نهادهایی که قرار است در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند نیز پیش‌‌‌‌‌‌بینی شده‌اند. از لحاظ ترانسفر نیز مشکلی وجود ندارد و چون کیش نزدیک کشور قطر است، می‌‌‌‌‌‌تواند یکی از بهترین گزینه‌‌‌‌‌‌ها برای برپایی اردوی تدارکاتی سایر کشورها به‌شمار رود.

خودمان نمی‌‌‌‌‌‌توانستیم برای برپایی اردوی تیم‌ملی به‌منظور حضور قدرتمند در جام‌ملت‌های آسیا از کیش استفاده کنیم.

به هر حال دوستان امکانات خارجی را بهتر دوست دارند و آنجا راحت‌‌‌‌‌‌تر هستند. ما تمام ایده‌آل‌‌‌‌‌‌ها را برای میزبانی از اردوی تیم‌ملی قبل از جام‌ملت‌‌‌‌‌‌ها داشتیم.

صحبت‌‌‌‌‌‌های کی‌روش که گفته بود اگر حمایت قطر نبود هیچ اردویی نداشتیم، درست بود؟

کی‌روش مرتب سیاه‌نمایی می‌‌‌‌‌‌کند و همه به آن عادت کرده‌‌‌‌‌‌اند و متاسفانه همه هم به حرف وی گوش می‌‌‌‌‌‌دهند. او هر کاری دلش خواست کرد. این چیزی بدیهی است که خارج را به داخل ترجیح می‌‌‌‌‌‌دهد. هتل، امکانات و همه‌چیز آماده است اما کی‌روش همیشه می‌‌‌‌‌‌خواهد نظرش را تحمیل کند.

تیم‌ملی می‌‌‌‌‌‌تواند در جام‌ملت‌ها قهرمان شود؟

از نظر روحی و روانی در شرایط خوبی هستیم و اگر حادثه غیرمترقبه خاصی پیش نیاید، می‌‌‌‌‌‌توانیم به این مهم دست پیدا کنیم. ما چند لژیونر خیلی خوب داریم و می‌‌‌‌‌‌توانیم به قهرمانی آسیا امیدوار باشیم.

جالب است، چون خود کی‌روش می‌‌‌‌‌‌گوید سطح توقعات باید تا نیمه‌نهایی آسیا باشد!

کی‌روش این حرف‌ها را می‌‌‌‌‌‌زند که بعد از رفتنش بگوید یک کار استثنایی انجام داده است. درغیر این صورت بچه‌‌‌‌‌‌های ما این توانایی را دارند که قهرمان آسیا شوند. شاید هم می‌‌‌‌‌‌خواهد انتظارات را پایین بیاورد.

آخرین سوال؛ بیرانوند در صحبت‌‌‌‌‌‌هایش مدیریت وقت استقلال درباره گرفتن امکانات از شهرداری را زیر سوال برده بود!

از بیرانوند چه انتظاری دارید؟ قرعه‌کشی درحضور اعضای هیات‌‌‌‌‌‌مدیره برگزار شد و اتفاقاتی که در آن روز افتاد بدیهی و روشن بود و هیچ تقلبی هم رخ نداد و همه مسائل هم صورتجلسه شد. اصلا پیشنهاد خود من بود که از شهرداری دو ورزشگاه برای استقلال و پرسپولیس بگیریم و حالا بخواهیم در قرعه‌کشی از حق خودمان بگذریم؟ از بیرانوند چه انتظاری دارید؟ برود دانشگاه تدریس کند؟!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار