مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: مدیریت مصرف از مباحث مهم در سطح جهانی است و از بهره وری انرژی و مدیریت مصرف به عنوان ششمین سوخت کره زمین یاد می شود.
کد خبر: ۶۰۳۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷ 10 May 2018

به گزارش تابناک : عظیم بلبل آبادی مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با اشاره به فصل تابستان پیش رو و درنتیجه افزایش گرما و اهمیت و ضرورت بیش از پیش مدیریت مصرف انرژی برق گفت: در بحث مدیریت مصرف، به هیچ وجه هدف این نیست که مصرف کنندگان و مشترکان را محدود کنیم که از انرژی برق استفاده نکنند، بلکه برعکس توصیه می شود به مقدار نیاز از برق استفاده شود؛ اما تاکید این است که از انرژی برق به صورت درست و صحیح، هوشمندانه و بهینه استفاده شود. با راهکارهای بسیار ساده و بدون هزینه و کار انسانی و با مدیریت بهینه انرژی برق می توان به اقتصاد خانواده، استان و کشور کمک کنیم.

وی ادامه داد: اگر مدیریت مصرف انرژی برق انجام شود نه تنها از سرمایه گذاری بسیار سنگین و بزرگ جلوگیری می شود، بلکه می توان از این سرمایه گذاری در احداث کارخانجات و ایجاد اشتغال و رونق کسب وکار بهره گرفت.

بلبل آبادی با بیان اینکه "با فرهنگ سازی و بسترسازی لازم می توان در مقوله مدیریت مصرف موفق بود و گامی اساسی در این زمینه برداشت"، گفت: مدیریت مصرف از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی و پدافند غیرعامل است؛ بحث مدیریت مصرف از مباحث مهم در سطح جهانی است و از بهره وری انرژی و مدیریت مصرف به عنوان ششمین سوخت کره زمین یاد می شود و در همین راستا از مدیریت مصرف انرژی در بخش تولید انرژی برق به عنوان پاک ترین نوع تولید انرژی یاد می کنند.

این مقام مسئول اذعان داشت: موضوع نیروگاههای مجازی که در جهان مطرح است در واقع همان موضوع مدیریت مصرف یا بهینه سازی مصرف است؛ در واقع اگر درست از انرژی برق استفاده کنیم بدین معنی است که با کمک هم توانسته ایم نیروگاه مجازی بسازیم.

وی ادامه داد: از مهمترین مزایای مدیریت مصرف می توان به عدم نیاز به سرمایه گذاری کلان در بخش تولید و شبکه انتقال و فوق توزیع و توزیع و اختصاص سرمایه گذاری مربوطه در بخش صنایع و کارهای تولیدی،کاهش آلاینده های زیست محیطی به مقدار بسیار زیاد وکمک به اقتصاد خانواده و اقتصاد ملی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه برای تولید انرژی برق به سرمایه گذاریهای سنگین نیاز است و علاوه بر سرمایه گذاری، احداث تاسیسات تولید انرژی برق زمان بر است، اهمیت و ضرورت استفاده بهینه از انرژی برق دو چندان می شود.

 

 

 

منبع : تسنیم 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار