دبیرانجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به افزایش مدوام پارامتر‌های بهای تمام شده، از روش‌های درصدی نمی‌توان جلو رفت.
کد خبر: ۶۰۳۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰ 10 May 2018

به گزارش تابناک : رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی درباره آخرین وضعیت تعیین و تکلیف قیمت لبنیات اظهار کرد: سازمان حمایت، پس از بررسی دفاتر دامداران، نرخ هر کیلو شیرخام را هزار و ۵۵۰ تومان تعیین کرد، بنابراین شیر تولیدی دامداران پس از تایید ستاد تنظیم بازار با این نرخ خریداری خواهد شد.

به گفته وی؛ پس از تصویب نرخ هزار و ۵۵۰ تومانی برای هر کیلو شیرخام از سوی ستاد تنظیم بازار، قیمت محصولات لبنی نیز افزایش می‌یابد.

باکری ادامه داد: با توجه به افزایش نرخ ارز، هزینه‌های سربار، حقوق و دستمزد تغییر قیمت محصولات لبنی یک ضرورت به شمار می‌رود، چرا ه. کارخانه‌ها و دامداران در حاشیه زیان هستند.

وی در پاسخ به این سوال که قیمت محصولات لبنی چند درصد افزایش خواهد یافت؟، بیان کرد: افزایش چند درصدی قیمت برای مواقعی است که وضعیت نرمال بوده و مشکلی وجود ندارد، اما در شرایط کنونی که پارامتر‌های بهای تمام شده به طور مداوم در حال افزایش اند، از روش‌های درصدی نمی‌توان جلو رفت و تنها براساس بررسی دفاتر قانونی دامداری‌ها و صنایع لبنی، سازمان حمایت افزایش نرخ را تعیین می‌کند.

به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی؛ تا اعلام رسمی ستاد تنظیم بازار نمی‌توان قیمتی را اعلام کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود غیرقانونی بودن افزایش قیمت لبنیات توسط برخی برند‌های لبنی، قیمت این محصولات به نرخ اولیه خود عودت داده نشده است، بیان کرد: بنده توصیه می‌کنم که رسانه‌ها وارد دعوای دامدار، کارخانه‌های لبنی، سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار نشوند.
صادرات لبنیات ۱۱ درصد کاهش یافت

باکری در بخش دیگر سخنان خود درباه آخرین وضعیت صادرات لبنیات تصریح کرد: با توجه به نوسان نرخ ارز و تثبیت تعرفه ۲۵ درصدی عراق برای لبنیات ایرانی، صادرات تعریف چندانی ندارد، به طوریکه در اسفند ماه گذشته، ۱۱ درصد کاهش یافته است.

وی در خاتمه از استمرار کاهش صادرات لبنیات خبر داد و گفت: براین اساس انجمن صنایع لبنی، درخواست مشوق صادراتی از دولت کرده است، ضمن آنکه در بودجه امسال به منظور حمایت از کالای داخل و رونق صادرات؛ اعتباراتی در نظر گرفته شده است که انتظار می‌رود هر چه سریع تر، این اعتبارات در اختیار صنایع قرار گیرد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار