مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از افزایش آمار مسافران این ناوگان پس از اجرای طرح جدید ترافیک خبر داد.
کد خبر: ۶۰۳۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶ 09 May 2018
به گزارش تابناک : مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: اجرای طرح جدید ترافیک از روز شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۷ باعث افزایش استفاده شهروندان از مترو شده است.
 
 فرنوش نوبخت افزود: طی روز‌های اخیر مسافران متروی تهران در ایستگاه‌های محدوده طرح ترافیک و محدوده زوج و فرد در مقایسه با هفته‌های گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نیز به منظور پاسخگویی به این اقبال شهروندان، ظرفیت پذیرش مسافر در خطوط خود را در حد امکان افزایش داده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه از ابتدای هفته یک رام قطار به خط سه اضافه شده افزود: اینکار سبب افزایش ۲۵ هزار نفری ظرفیت روزانه این خط شده است ضمن اینکه در ۴ روز گذشته قطار‌های فوق العاده در خطوط ۱ و ۲ متروی تهران هم اعزام شده اند تا خدمات بهتری به مسافران ارائه شود.

وی تصریح کرد: تعداد زیادی از ایستگاه‌های متروی تهران در مرکز شهر و در محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد قرار گرفته اند که زمینه مناسب برای استفاده از این حمل و نقل پاک به جای استفاده از خودرو شخصی را فراهم کرده است امیدوارم با تامین ناوگان و فرهنگسازی برای استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی بتوانیم ضمن کاهش ترافیک در زمینه کاهش آلودگی هوای پایتخت هم گام‌های موثری را برداریم.

نوبخت در پایان با اشاره به اینکه در آینده افزایش ظرفیت قطار‌ها را خواهیم داشت، گفت: امیدواریم با استفاده بیشتر شهروندان از مترو شاهد افزایش مسافران این حمل و نقل پاک ایمن و سریع باشیم.
 
 
منبع : میزان 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار