بازار سرمایه ظرفیت لازم برای توسعه بازار و پذیرش شرکت‌ها را مهیا کرده تا بتوان از طریق ابزار‌های مختلف تامین مالی بنگاه‌ها را انجام داد.
کد خبر: ۶۰۲۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰ 07 May 2018

به گزارش تابناک : سعید اسلامی بیدگلی دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه گذاری درمورد جایگاه بازار سرمایه کشور در تامین مالی شرکت‌ها به شمانیوز گفت: نکته‌ای که اکنون همه تصمیم گیران اقتصادی باید به آن تمرکز کنند این است که اقتصاد ایران برای توسعه نیاز به توسعه بازار سرمایه دارد. اسلامی افزود:درحال حاضر برای تامین مالی بنگاه‌ها از طریق بازار سرمایه، باید ظرفیت‌های لازم را ایجاد کرد و ما به عنوان ارکان بازار سرمایه، باید به سمتی حرکت کنیم که صاحبان سرمایه و مدیران شرکت‌ها را با فضای تامین مالی آشنا کنیم.
وی افزود: در بازار سرمایه باید ظرفیت برای توسعه بازار و پذیرش شرکت‌ها مهیا شود تا از طریق ابزار‌های کارآمد تامین مالی، شرکت‌ها را به استفاده از این ظرفیت کرد.
اسلامی درباره ترغیب بنگاه‌های اقتصادی جهت تامین مالی از طریق بازار سرمایه افزود: برای ترغیب بنگاه‌ها جهت تامین مالی از طریق بازار سرمایه چند کار کلیدی باید صورت گیرد؛ اولین کار تعریف ابزار‌ها در بازار‌های مالی است تا بتوان به نیاز‌های مختلف شرکت‌های سرمایه پذیر پاسخ داد.
وی افزود: مورد بعدی ایجاد شفافیت هم در بازار و هم در شرکت‌ها است. اسلامی بیدگلی درباره سومین مساله کلیدی گفت: مساله سوم پاکسازی نظام بانکی کشور است، چرا که نظام بانکی ما در حال حاضر نه تنها توانایی حل مشکلات را ندارد بلکه مشکلات اقتصادی کشور را عمیق‌تر می‌کند.

 

 

منبع : شمانیوز 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار