مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به تقویت سامانه بارشی از فردا (۱۸ اردیبهشت) از وقوع بارش در نوار غربی، نواحی مرکزی، برخی نقاط جنوب و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و شرقی خبر داد.
کد خبر: ۶۰۱۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹ 07 May 2018
به گزارش تابناک : احد وظیفه  اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز (۱۷ اردیبهشت) به‌تدریج از فعالیت سامانه بارشی فعال در کشور کاسته می‌شود و شاهد رگبار پراکنده در برخی نقاط شمال شرق، شرق و دامنه‌های البرز شرقی خواهیم بود.

وی افزود: از بعد از ظهر امروز (۱۷ اردیبهشت) سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود که سبب رگبار و رعد و برق، وزش
باد شدید موقت با احتمال تگرگ در برخی مناطق غرب و شمال غرب می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در روز چهارشنبه (۱۹ اردیبهشت) پیش بینی می‌شود که علاوه بر نوار غربی، نواحی مرکزی، برخی نقاط جنوب و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و شرقی، در برخی مناطق شرق و شمال شرق شاهد بارش پراکنده و وزش باد باشیم. همچنین از اواخر امروز به سبب وزش باد شدید روی عراق، در برخی نقاط غرب و جنوب غرب پدیده باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: به سبب وزش باد نسبتا شدید در شرق کشور به ویژه برای منطقه زابل، باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست همچنین شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.
وی تاکید کرد:‌روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت) افزایش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در سواحل شمالی و شمال شرق رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان در مورد شرایط جوی تهران طی دور روز آینده گفت:‌ آسمان تهران فردا (۱۸ اردیبهشت) کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر در بعد از ظهر رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۳۰ و ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین تهران در روز چهارشنبه (۱۹ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۶ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
 
منبع : ایسنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: