رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مصوبات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت باید به تایید شورای عالی امنیت ملی برسد.
کد خبر: ۵۹۰۷۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸ 15 April 2018

به گزارش تابناک : حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در تذکر آیین نامه ای با استناد بند ۷ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر رعایت زمان در رسیدگی مجلس به امور اظهار داشت: گزارش تخلفات بودجه ای که امروز قرائت شد مربوط به سال های ۸۷ و بعد از آن است که با این طولانی شدن فرآیند رسیدگی ها، زمینه استمرار و بقای فساد در سیستم های دولتی فراهم می شود.

وی افزود: این سوال از مجلس وجود دارد که چه تضمینی هست که این پیشنهادات که در گزارش آمده، اجرایی شود و آیا اینها هم در بایگانی ها ضبط می شود؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: به عنوان مثال این سوال وجود دارد که وقتی ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی که برای رئیس کل بانک مرکزی اعمال کردیم آیا دیوان محاسبات رسیدگی کرده است که بعد از پنج ماه نتیجه چه شد؟

حاجی دلیگانی افزود: ۲ هزار میلیارد تومان از اعتبارات استانی برای سال ۹۶ ابلاغ شده بود اما می گویند پولی وجود ندارد! دولت هم به پیمانکاران بدهکار است، اینها باعث بی اعتمادی می شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: خیلی از این پیشنهادات را دیوان محاسبات باید پیگیری کند و قرائت گزارش نیز بر اساس آیین نامه است.

وی افزود: خیلی از مشکلاتی هم که اشاره کردید در بودجه ۹۷ علاج شده است؛ از جمله اینکه مصوبات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت باید در شورای عالی امنیت ملی هم تصویب شود و به تایید مقام معظم رهبری برسد و تا جایی که اطلاع دارم خیلی از آنها نیز در دست بررسی و رسیدگی است.

 

 

 

منبع : مهر 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار