قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۳۲۲ دلار و ۲۷ سنت رسید.
کد خبر: ۵۷۸۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰ 12 March 2018

به گزارش تابناک : در حالی که انتشار گزارش مثبت از بازار کار آمریکا موجب کاهش نگرانی ها از رشد تورم و افزایش نرخ بهره در این کشور شده است، کاهش ارزش دلار موجب شد تا قیمت طلا امروز با کاهش مواجه شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.13 درصد کاهش به 1322 دلار و 27 سنت رسید. قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز امروز با 0.09 درصد کاهش به 1322 دلار و 80 سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با 0.1 درصد کاهش به 90.038 رسید.

دانیل هاینس، تحلیلگر موسسه ای ان زد در این باره گفت: «گزارش بازار کار آمریکا که روز جمعه منتشر شد، بر نوسانات قیمت طلا در این هفته تاثیر گذاشته است... کاهش رشد دستمزدها در ماه گذشته مطمئنا نگرانی ها در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره را کاهش داده است.»

پس از آنکه آمارها نشان داد که تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه گذشته میلادی 313 هزار مورد رشد داشته است، نگرانی ها از افزایش نرخ تورم کاهش یافت، اما رشد سالانه در متوسط دستمزدهای ساعتی پس از افزایش در ماه ژانویه، به 2.6 درصد کاهش یافته است.

دلالان بازار ارز معتقدند فدرال رزرو آمریکا در سال جاری میلادی 3 نوبت نرخ بهره را افزایش خواهد داد، اما شانس افزایش نرخ بهره برای نوبت چهارم را تنها حدود 25 درصد می دانند.

نگرانی ها از افزایش نرخ تورم موجب افزایش قیمت طلا شده است. در هنگام افزایش قیمت ها طلا یک بازار امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود. اما گمانه زنی ها در خصوص احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو مانع از رشد قابل توجه قیمت فلز زرد شده است.

 

 

 

منبع : تسنیم 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: