سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به ایران مورد توجه رسانه های آمریکایی قرار گرفت و با توجه به تصمیم اخیر دونالد ترامپ درباره برجام نوشتند: مسکو به تهران پشت نمی کند.
کد خبر: ۵۱۸۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴ 02 November 2017
به گزارش تابناک : روزنامه نیویورک تایمز سه خبر در این باره منتشر کرد که 'پوتین در مذاکرات ایران پیشنهاد پشتیبانی از معاهده هسته ای را ارائه می دهد' نخستین خبر بود.
نیویورک تایمز نیز همچون دیگر رسانه های آمریکایی به اختلاف آمریکا و روسیه بر برجام متمرکز شد و نوشت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، روز چهارشنبه پس از آن که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دوباره ایبندی ایران را تائید نکرد، قویا از ایران و توافق هسته ای آن با قدرت های جهانی حمایت کرد و گفت: 'مسکو مخالف' هر گونه تغییر یک جانبه ' توافق است.
بر اساس این گزارش، پوتین برای مذاکرات سه جانبه بین جمهوری آذربایجان، ایران و روسیه که عمدتا بر بهبود مسیرهای جاده ای و خطوط راه آهن با کشورهای همسایه در دریای خزر تمرکز داشت، سفر یک روزه ای به تهران داشت.
'پوتین: روسیه وضعیت سوریه را مثبت می داند'
در خبر دوم نیویورک تایمز آمده است: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، روز چهارشنبه گفت که وضعیت در سوریه و مذاکرات صلح برای حل بحران، مثبت به نظر می رسد.
'آیت الله خامنه ای می گوید همکاری مسکو و تهران می تواند آمریکا را منزوی کند'
سومین خبر نیویورک تایمز به بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پرداخته بود.
در این خبر آورده شده بود: آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که تهران و مسکو نیاز به تقویت همکاری برای انزوای ایالات متحده و بازگرداندن صلح به خاور میانه دارند.
نیویورک تایمز نوشت که آیت الله خامنه ای در دیدار با پوتین گفت: 'حل کامل بحران سوریه نیاز به همکاری قوی بین ایران و روسیه دارد ... همکاری ما می تواند آمریکا را منزوی کند ... این همکاری ثبات را به منطقه بازمی گرداند.'
**بلومبرگ:
رئیس جمهور ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه با رهبران ایران جلسات خود را برگزار می کند، زیرا روسیه با انتقاد شدید از حرکت رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ از توافق هسته ای با جمهوری اسلامی، رو به رو است
**شیکاگو تریبون:
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، روز چهارشنبه برای گفت وگوهای سه جانبه با تهران و آذربایجان به ایران سفر کرده است. این نشست زمانی است که توافق هسته ای جمهوری اسلامی با تائید نکردن رئیس جمهوری دونالد ترامپ تهدید می شود.
مذاکرات در تهران بر مسائل منطقه ای و همچنین موضوعات تروریستی و امنیتی تمرکز دارد. سه کشور مسایل حوزه خزر را به اشتراک می گذارند و انتظار می رود که راه آهن و پروژه های جاده ای نیز در این جلسه مورد بحث قرار گیرند.
**ای بی سی نیوز:
این شبکه خبری با انتشار عکس دیدار پوتین با رهبر معظم انقلاب اسلامی می نویسد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، روز چهارشنبه برای گفت وگوهای سه جانبه با تهران و آذربایجان، برخلاف تایید نکردن ترامپ، بار دیگر از این توافقنامه حمایت کرد.
در این شبکه نیز آمده است: مذاکرات در تهران بر مسائل منطقه ای و همچنین موضوعات تروریستی و امنیتی تمرکز دارد. سه کشور مسائل حوزه خزر را به اشتراک می گذارند و انتظار می رود که راه آهن و پروژه های جاده ای نیز در این جلسه مورد بحث قرار گیرند.
در این خبر بخش هایی از سخنان پوتین درباره برجام و مخالفت های ترامپ با این توافق بین المللی آمده است.
**سی ان بی سی نیوز:
با انتشار عکس دیدار روحانی و پوتین نوشت: پوتین می گوید که او در مقابل خصومت ایالات متحده به ایران پشت نمی کند
در خبر این شبکه آمده است: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به ایران سفر می کند تا یک بیانیه مشترک را با رهبران این کشور به امضا برساند.
پوتین به دنبال دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران است که انتظار می رود مذاکرات اقتصادی و سیاسی کشور را تقویت کند. الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان نیز در جلسات حضور خواهد داشت.
**فاکس نیوز:
شبکه خبری فاکس نیوز که از سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آشکارا حمایت می کند، تیتر 'پوتین برای گفت وگو با تهران و آذربایجان وارد ایران می شود' را به این خبر اختصاص داد.
این شبکه می افزاید: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، برای مذاکرات سه جانبه با تهران و آذربایجان وارد ایران شده است.
سفر پوتین چهارشنبه نخستین بار پس از ورود به ایران در ماه نوامبر 2015 است. او همچنین در سال 2007 به ایران سفر کرد.
فاکس نیوز ادامه می دهد:مذاکرات در تهران بر مسائل منطقه ای و همچنین مسائل تروریسم و امنیت تمرکز دارد.
روسیه و ایران هر دو از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در جنگ داخلی طولانی آن کشور حمایت کردند. روسیه همچنین به برنامه انرژی هسته ای ایران کمک کرده است.
این شبکه درباره برجام هم اظهار کرد: در حالی که رئیس جمهوری حاضر به تائید دوباره پایبندی ایران در توافق هسته ای نشد، مسکو بر این توافق ایستاده است. طرف های دیگر مذاکره - انگلیس، چین، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا - همگی از ترامپ خواستند که در این توافق بماند.
**واشنگتن پست:
سایت واشنگتن پست هم با انتشار عکسی از روحانی و پوتین نوشت: پوتین در مذاکرات ایران، پشتیبانی از معاهده هسته ای را ارائه می دهد
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، روز چهارشنبه پس از آن که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، مجددا پایبندی ایران را تائید نکرد، قویا از ایران و توافق هسته ای آن با قدرت های جهانی حمایت کرد و گفت: 'مسکو مخالف' هر گونه تغییر یک جانبه ' توافق است.
پوتین برای مذاکرات سه جانبه بین آذربایجان، ایران و روسیه که عمدتا بر بهبود مسیرهای جاده ای و خطوط راه آهن با کشورهای همسایه در دریای خزر تمرکز داشت، سفر یک روزه ای به تهران داشت.
**وال استریت
وال استریت ژورنال تیتر مربوط به سفر پوتین به تهران را این گونه نوشت: روسیه و ایران روابط انرژی را تقویت می کنند و همکاری های سوریه را مورد بحث قرار می دهند.
در این خبر آمده است: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و رهبران ایران در روز چهارشنبه موافقت کردند که روابط انرژی را تقویت کنند و درباره همکاری برای پایان دادن به جنگ داخلی سوریه که در آن از رییس جمهوری بشار اسد حمایت می کنند نیز گفت وگو کردند.


منبع : ایرنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: