دوره مربیگری دو و میدانی با گرایش دوهای سرعت و موانع و پرش های افقی (طول و سه گام) با حضور "رندی هاینتینگتون" مربی مشهور دو و میدانی دنیا و جمعی از مربیان داخلی استان های سراسر کشور از صبح روز سه شنبه ٢١ شهریور ماه در جزیره کیش برگزار می شود.
کد خبر: ۴۹۱۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶ 10 September 2017
به گزارش تابناک : در این دوره ٥ روزه که با هدف ارتقای سطح دانش علمی و تجربه اندوزی مربیان دو و میدانی کشور برگزار می شود، هاینتیگتون به آموزش مطالبی در خصوص تکنیک های دوهای سرعت و موانع و پرش های طول و سه گام خواهد پرداخت.

 از سوابق ارزنده این مربی آمریکایی می توان به رکورد پرش طول جهان اشاره کرد که توسط "مایک پاول" به ثبت رسیده است. پاول رکورد دار پرش طول جهان است که در سال ١٩٩١ توانست پرشی به طول ٨.٩٥ متر را داشته باشد و نامش را در صدر رکوردداران قرار بدهد. از دیگر شاگردان موفق هانتینگتون می‌توان "دونگ بین" چینی را نام برد که سال گذشته در مسابقات داخل سالن جهان به مقام قهرمانی پرش سه‌گام دست یافت. او در المپیک ٢٠١٦ ریو نیز سوم شده بود. البته دیگر شاگردش به نام "چانگ ژو هوانگ" در پرش طول به مقام سومی بسنده کرد. وی در رشته دوهای سرعت و موانع نیز با شاگردانش رکوردهای قابل توجهی را در سطح دنیا به ثبت رسانده است که می توان به رکورد ٤٧.٧٩ ثانیه ٤٠٠ متر بامانع که توسط "نیکولاس بت" کنیایی ثبت شده اشاره نمود. "دنیس کودریاچف" از روسیه نیز با رکورد ٤٨.٠٥ ثانیه در ٤٠٠ متر بامانع یکی از موفق ترین شاگردان هاینتیگتون در دوهای سرعت و موانع محسوب می شود.





منبع : باشگاه خبرنگاران جوان 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: