وزیر پیشنهادی دفاع توجه به ‌حوزه‌های موشکی‌، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و رزم زمینی را از اولویت‌های وزارت دفاع اعلام کرد و تاکید کرد: در حال حاضر قابلیت‌ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته است.
کد خبر: ۴۷۵۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶ 09 August 2017
به گزارش تابناک : امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع در نشست با نمایندگان عضو فراکسیون ‌ولایی مجلس گفت: از جوانی وارد عرصه دفاع شده و در مسئولیت‌های فرماندهی‌ یگان‌های ارتش در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور، معاون اطلاعات ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، جانشین‌ رئیس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح و جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‌ در دولت یازدهم انجام وظیفه کرده‌ام.

آشنایی کامل با نیازهای نیروهای مسلح دارم

او با اشاره به برخی از سوابق خدمتی خود اظهار داشت: ‌بعد از حمله آمریکا و متحدینش به افغانستان و عراق که در مسئولیت معاون اطلاعات ارتش قرار داشتم با برنامه‌ریزی چندین رزمایش بزرگ در شرق و غرب کشور توانستیم آمادگی‌های لازم را برای مقابله با تهدید احتمالی نظامی علیه کشور ایجاد کنیم.

‌وزیر پیشنهادی دفاع با اشاره به فعالیت ۱۰ ساله در ستاد کل نیروهای مسلح در جایگاه‌های مختلف تصریح کرد: با توجه به مسئولیت‌هایی که داشته‌ام آشنایی کامل با نیازهای نیروهای مسلح دارم.

کارهای ارزرشمندی برای تقویت بنیه دفاعی انجام گرفت

حاتمی با بیان اینکه حاصل تجربه و فعالیت در ستاد کل از بدو ورود به وزارت دفاع به عنوان جانشین به کار گرفتم، خاطرنشان کرد: در همان ابتدای دولت یازدهم ‌برنامه چهار ساله وزارت دفاع‌ تدوین شد و در این چهار سال کارهای بسیار ارزرشمندی برای تقویت بنیه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح انجام گرفت.

او با بیان اینکه در برنامه چهار ساله وزارت دفاع به طور ریشه‌ای به دنبال حل مشکلات مورد نظر نیروهای مسلح بودیم، ابراز داشت: افزایش کیفیت محصولات دفاعی به وی‍ژه دقت، هوشمندی و سایر قابلیت‌های تسلیحات دفاعی وزیر و تعامل با نیروهای مسلح در چهار سال گذشته پیشرفت مطلوبی داشت.

تولیدات حوزه موشکی ‌بیش از ۱۵۰ درصد افزایش داشته است

وزیر پیشنهادی دفاع با اشاره به توجه ویژه به بحث آمایش صنایع دفاعی بیان کرد: در چهار سال گذشته هفت صنعت از تهران خارج و ‌۵۰ صنعت ‌نو‌سازی شد.

حاتمی با بیان اینکه تولیدات رزم زمینی در چهار سال گذشته بیش از ۳۲۰ درصد افزایش یافت، یادآور شد: ‌در حوزه موشکی ‌بیش از ۱۵۰ درصد و در حوزه دریایی ۱۳۰ درصد تولیدات افزایش داشته است.

با تحولات فناورانه ‌و اقتصادی دفاعی در منطقه مواجهیم

او با برشمردن ‌شرایط ویژه منطقه خاورمیانه عنوان کرد: امروز با تحولات فناورانه ‌و اقتصادی دفاعی خیلی جدی مواجهیم که در‌ محیط منطقه در حال وقوع است.

وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینکه ‌از بهمن سال گذشته ‌برنامه دوم چهار ساله وزارت دفاع با هماهنگی تمامی مبادی مسئول تدوین شده است، گفت: در ‌برنامه پنج ساله ششم توسعه به دغدغه‌های نیروهای مسلح توجه شده که یکی از مبانی تدوین این برنامه چهار ساله است.

قابلیت‌ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته است

حاتمی توجه به ‌حوزه‌های موشکی‌، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و رزم زمینی را از اولویت‌های وزارت دفاع دانست و اظهار داشت: در حال حاضر قابلیت‌ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته است.

او با بیان اینکه مراحل تولید سامانه پدافندی ‌باور ۳۷۳ ‌انجام شده و قابلیت‌های آن افزایش یافته است، تصریح کرد: در حوزه رزم زمینی و مقابله با تروریسم کارهای بسیار خوبی در دستورکار وزارت دفاع قرار دارد.‌

نیروی انسانی محور اصلی کار در نیروهای مسلح است

وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینکه نیروی انسانی محور اصلی کار در نیروهای مسلح است، خاطرنشان کرد: در حوزه معیشت و حقوق کارکنان ‌اصلاحاتی ‌انجام شده اما هنوز نسبت به حکم قانونی فاصله داریم.

حاتمی با بیان اینکه در حوزه خدمات درمانی وضعیت خوبی داریم، ابراز داشت: ‌در برنامه پیش‌بینی شده تا مناطق محروم و عملیاتی، جانبازان و معسرین در اولویت قرار گیرند.‌

برنامه چهار سال آینده وزارت دفاع از جامعیت برخوردار است

او در خاتمه ضمن تأکید بر تقابل نزدیک با مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه‌ها و نیروهای مسلح در جهت پیشبرد اهداف و پشتیبانی‌های دفاعی بیان کرد: برنامه چهار سال آینده وزارت دفاع از جامعیت برخوردار است.

در این نشست نمایندگان فراکسیون ‌ولایی مجلس با تأکید بر تقویت قدرت و اقتدار ملی‌، ‌توجه ویژه به حوزه صنعت هوایی، معیشت کارکنان نیروهای مسلح به ویژه در حوزه حقوق و مزایا‌، ‌عنایت ویژه نیروهای مسلح به طرح شهید کاظمی، نوسازی پادگان‌ها، ‌تقویت هرچه بیشتر صنعت دفاعی نسبت به قبل در راستای آمادگی مقابله با هرگونه تهدید و دشمنی و همچنین ‌تعامل و همکاری تنگاتنگ با صنایع مختلف کشور از جمله وزارت صنعت‌، نفت‌، علوم و... جهت تقویت هرچه بیشتر صنعت دفاعی، لزوم تعامل هر چه بیشتر وزیر با سایر وزارتخانه‌ها را خواستار شدند و حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه فراکسیون ولایی از نیروهای مسلح و وزارت دفاع برای تقویت بنیه دفاعی کشور را اعلام کردند.

 
منبع : ایلنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: