نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بنده تا کنون در اداره امور شهری و هیچ نهاد دولتی اعمال سلیقه نداشته‌ام و برای هیچ کدام از سمت‌ها کسی را پیشنهاد نداده‌ام.
کد خبر: ۴۶۱۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶ 17 July 2017
به گزارش تابناک : آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه هر کدام از شوراها به نوعی در عمران و آبادانی شهر اثرگذار بوده‌اند و در هر کدام از شوراها یک بعد ویژه برجسته شده، خاطرنشان کرد: امید می‌رود منتخبین شورای پنجم نیز با تکیه بر مبانی اعتقادی و با وفاداری نسبت به انقلاب و ولایت آثار زیادی به همراه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تأکید کرد: بنده سابق بر این نیز با روش ساخت و ساز موافق نبوده ام، اینکه مشهد را تبدیل به یک جزیره کیش دیگر کنیم تنها با این تفاوت که یک گنبد طلا در وسط آن وجود داشته باشد درست نیست.

وی گفت: ساخت بازارها و مجتمع‌های تجاری با جریان فرهنگی شهر معارض بوده و خوشبختانه هم اکنون تولیت جدید آستان قدس رضوی از خرید و فروش واحدهای صنفی در اطراف حرم مطهر رضوی پیشگیری کرد زیرا فروش این مغازه‌ها بافت اطراف حرم را نابود می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه در مقابل منتخبان مردم تحمیل انتخابی و اعتقادی ندارم، خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت که ما ممکن است در عقاید سیاسی با یکدیگر تفاوت داشته باشیم اما این اعتقادات جزو اصول دین نیستند و نباید عقیده و فکر خود را به هم تحمیل کنیم اما همه ما باید حجت دینی را برای امور خود مورد نظر قرار دهیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه مشروعیت نظام و عملیات کارگزاران با اعمال نظر ولایت صورت می‌گیرد، اظهار داشت: نماینده مقام معظم رهبری در استان‌ها برای اجرای منویات ایشان بوده و در واقع جریان نظارتی برای پاسخگویی به مقام معظم رهبری به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: در همین راستا باید در برخی از موارد هماهنگی‌هایی بین نمایندگی ولی فقیه و مدیریت شهری به وجود آید تا امور به شکلی مناسب اداره شود به عنوان مثال در مورد سرمایه‌گذاری با تعارضات زیادی در مشهد روبه‌رو هستیم؛ برخی از افراد برای نفع خود به مشهد می‌آیند و ممکن است ساخت و سازها از نظر فرهنگی با مشهد تعارض داشته باشد.

وی افزود: ستادی برای حاشیه شهر مشهد ایجاد شد که شامل سپاه، امور مساجد، شهرداری و دیگر نهادهایی از این دست تشکل دادند که 400 مسجد ویرانه را آباد کردند و سالن‌های ورزشی را ساختند که سبب شد وضعیت فرهنگی و آبادانی حاشیه شهر مشهد مقداری بهبود یافته و مقام معظم رهبری فرمان دادند که این ستاد اقدامات خود را تا 5 سال دیگر ادامه دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی توس را یکی از ظرفیت‌های فرهنگی شهر مشهد دانست و خاطرنشان کرد: بنده در دوران فعالیت خود در شهر مشهد هرگز در فعالیت نهادهای دولتی و یا حاکمیتی به هیچ عنوان دخالت و تحمیلی نداشته و حتی برای قرار دادن افراد در پست‌های مختلف نیز نظری نداده‌ام. همچنین هیچ کدام از هزینه‌های نمایندگی ولی فقیه در خراسان رضوی به علت وجود آستان قدس رضوی بر عهده شهرداری و یا استانداری نیست.

منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: