امام جمعه کیش:
امام جمعه کیش با اشاره به کشتار مردم غیر نظامی یمن توسط اعتلاف سعودی گفت: باید صدای مردم مظلوم و ستم دیده یمن در جهان شنیده شود تا جهانیان به ماهیت اصلی رژیم آل سعود و همپیمانان آن پی ببرند.
کد خبر: ۱۰۲۵۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸ 28 January 2022

به گزارش تابناک جزیره، حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره اظهار داشت: رژیم آل سعود با همکاری رژیم صهیونیستی و آمریکا در مدت ۶ و نیم سال گذشته تمام زیرساخت های کشور یمن ویران کرده است.

وی اضافه کرد: طبق گزارش مرکز حقوق بشر یمن در ۲ هزار ۴۰۰ روز حمله رژیم ال سعود به کشور یمن ۴۴ هزار و ۲۲۱ حفر غیر نظامی یمنی کشته شده که چهار هزار و ۲۷۰ کودک هستند که این نشان از ماهیت جنایتکارانه این اعتلاف غیر انسانی است.

حجت الاسلام حسن زاده با بیان اینکه این اعتلاف جنایتکارانه علاوه بر حملات اخیر، اینترنت در این کشور را نیز قطع کرده تا سیستم اطلاع رسانی مظلومیت مردم یمن به گوش جهان نرسد افزود: کمترین اقدامی که امروز می توانیم انجام دهیم حضور مردم ایران در راهپیمایی علیه رژیم استکباری و آل سعود است تا صدای این ملت مظلوم به گوش جهانیان برسد.

امام جمعه کیش اضافه کرد: مردم ایران با این حضور می گویند که حمله کنندگان به این کشور رنگ امنیت را نخواهند دید و امید واریم که مردم یمن با مقاومت خود در این جنگ پیروز میدان باشند.

وی با اشاره به فرا رسید ماه رجب و سالروز ولادت امام باقر (ع) در اولین روز این ماه اظهار داشت: این امام از ویژگی های مختلفی برخوردار است جهاد تبیین یل همان مبارزه فرهنگی و اعتلا بخشی به تشکیلات شیعه از مهمترین آنها است.

حجت الاسلام حسن زاده یادآور شد: این امام توانست با مبارزه فرهنگی خود توانست ذهن جامعه اسلامی آن زمان را به برای درک ظرفیت اولین اسلامی آماده کرد و با پروش شاگردان مختلف توانست در کنار جهاد تبیین موجبات اعتلا بخشی به مذهب شیعه را فراهم کند.

وی افزود: با نگاهی عمیق به زندگانی این امام می توان درک کرد که برای اعتلای جامعه اسلامی بعید نگاه ها را تعییر داد و امام راحل نیز با اتکا به این مساله توانست در دوران قبل از انقلاب ابتدا نگاه مردم را تغییر داده و پس از آن انقلاب اسلامی را با پشتیبانی مردم به پیروزی رساند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار